Untitled-1

Megnyitották az új utasmólót a ferihegyi repülőtéren

2018. augusztus 6.

Augusztus első napján megnyílt a 2B Terminálhoz kapcsolódó új utasmóló a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

2018. augusztus 1-től megindult a budapesti repülőtér új utasmólójának használata. A több, mint 10 ezer négyzetméter alapterületű utasforgalmat segítő épületet fokozatosan helyezik üzembe, ezzel is bővítve a reptér kapacitását.

Az új, B oldali utasmólón a Wizz Air, Kazahsztán fővárosába tartó Airbus A320 típusú repülőgépének utasai vehették elsőként igénybe az új beszállókaput. A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren hűtött pezsgővel, üdítőitalokkal és pogácsával kedveskedtek az Asztanába tartó 156 utasnak.

Új utasmóló

Az új repülőtéri létesítmény megépülése a jövőben nagyban fogja segíteni az utasforgalom gyors és kényelmes lebonyolítását, valamint képes lesz megfelelni az eltérő légitársasági követelményeknek is.

A tervezett határidőnél 2 hónappal korábban sikerült átadni a B oldali utasmólót, amelyet másfél évvel korábban, 2017. március 1-én kezdtek el építeni. Ez javarészt a fővállalkozó KÉSZ Építő Zrt. remek munkájának, a reptéri dolgozóknak és az IT-szakembereknek köszönhető. Továbbá a viszonylag enyhe téli időjárás miatt a belső munkálatok is megállás nélkül folyhattak a leghidegebb évszakban, ami ugyancsak segítette a gyorsabb átadást.

A 3 és fél éve dinamikusan növekvő repülőtéri forgalom miatt a Budapest Airport vezetése úgy döntött, hogy amint elkészül és képes lesz utasokat indítani az első beszállókapu, azt máris használatba veszik a tesztüzem és a biztonsági intézkedések után.

Amikorra teljes mértékben kiépül, a B oldali utasmólóhoz egyszerre 3 szélestörzsű utasszállító és 4 keskenytörzsű repülőgép csatlakoztatható, vagy egy időben 10 keskenytörzsű gép kiszolgálása folytatható. Mindemellett buszos beszállítások is lesznek, így összesen akár 27-féle variációban folyhat az utasok kiszolgálása a terminálon – fogalmazta a Budapest Airport.

Új utasmóló

„A Budapest Airport és utasai számára nagyon fontos volt, hogy minél előbb birtokba vehessük az új létesítményt, hiszen az évek óta gyorsan fejlődő forgalom sürgetővé tette számunkra az új kapacitások kiépítését, biztosítva ezzel a kényelmes utazás feltételeit. A Budapest Airport számára továbbra is kiemelt cél, hogy folyamatosan bővítsük a repülőtéri infrastruktúrát és kényelmesebb szolgáltatásokat nyújtsunk az utasok számára.” - emelte ki Huszka Péter, a Budapest Airport forgalmi igazgatója. Azt is hozzátette, hogy: „A fokozatos használatba vétellel – repülőtéri kiszolgáló partnereinkkel és a hatóságokkal együtt – menet közben tudjuk teljes mértékben kihasználni a korszerű technológiákban rejlő lehetőségeket, kiismerni az új utasmóló működését.”

Az új épületszárny megépítésének teljes költsége eléri a 7,8 milliárd forintot (25 millió eurót) – közölte a Budapest Airport. A beruházás egyébként része a Budapest Airport saját forrásból finanszírozott BUD 2020 névre keresztelt 5 éves repülőtér-fejlesztési programnak. Az összesen 50 milliárd forintos (160 millió eurós) BUD 2020 fejlesztési program részeként újították meg korábban az egyes futópálya betonfelületét, építették meg az új logisztikai bázist az 1-es Terminál mellett, de ennek a részeként bővítették ezer férőhellyel a parkolót és adtak át egy új repülőtéri szállodát. Továbbá még idén ősszel elkezdődik egy új légi teheráru kezelő központ, a Cargo City építése és decemberben megkezdődik az új, 6 szintes parkolóház építése.

„Különlegesen nehéz feladatot jelentett a B oldali utasmóló megépítése, hiszen a munkálatokat úgy kellett megszerveznünk, hogy azokkal ne zavarjuk a repülőtér dinamikusan lüktető életét. Szerencsére a KÉSZ Építő Zrt. szakembereivel együtt ezen a téren már számos közös tapasztalatra tettünk szert a SkyCourt, a központi utasforgalmi rész építése közben.” – hangsúlyozta Stephan Schattney, a Budapest Airport Műszaki Központ, a CUT vezetője. Az igazgató azt is kiemelte, hogy a korszerű építési technológia jóvoltából egy minden jegyében működőképes, a légiközlekedés igényeinek változásait is jól követő épületet sikerült létrehozni, amely elsődlegesen használhatóságával és egyszerű megoldásaival nyerheti el az utazóközönség szimpátiáját.

Kapcsolódó tartalmak:

and gt; and gt; Öt éves a hazai utasbiztonsági piac főszereplője

and gt; and gt; Kiugró profitot termelt a Budapest Airport 2017-ben

További híreink

Minden korábbinál több járat indul Budapestről 2025 nyarán

Hírek <p>A 2024 óta a VINCI Airports hálózat részeként működő Budapest Airport történetének legszélesebb és legváltozatosabb járatkínálatát hozza a 2025-ös nyári szezon; a 13,8 millió ülőhely, illetve a közvetlen járattal elérhető 136 úti cél új rekordot állít fel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér történetében.</p>

A 2024 óta a VINCI Airports hálózat részeként működő Budapest Airport történetének legszélesebb és legváltozatosabb járatkínálatát hozza a 2025-ös nyári szezon; a 13,8 millió ülőhely, illetve a közvetlen járattal elérhető 136 úti cél új rekordot állít fel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér történetében.

Az Air France-KLM heti 55 járatot közlekedtet Budapestre a nyári menetrendben

Hírek <p>A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka is, a francia és holland légitársaság is új járatokat indít a népszerű nyaraló célpontok felé - áll a légiszövetség sajtóközleményében.</p>

A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka is, a francia és holland légitársaság is új járatokat indít a népszerű nyaraló célpontok felé - áll a légiszövetség sajtóközleményében.

Bővül a Wizz Air hálózata: júniustól négy új desztináció

Hírek <p>A Wizz Air négy új úti céllal bővíti budapesti kínálatát: Bilbao, Wroclaw, Gdansk és Vilnius is elérhetővé válik közvetlen járattal a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.</p>

A Wizz Air négy új úti céllal bővíti budapesti kínálatát: Bilbao, Wroclaw, Gdansk és Vilnius is elérhetővé válik közvetlen járattal a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.